Hallitus

Mikkelin seudun Kehitysvammaisten Tuki ry Hallitus 2021

Jäsen / varajäsen Tehtävä Puhelin
Sähköposti
Taru Vilander Puheenjohtaja
Tukipiirin hallitus
040 762 0841
taru.vilander@hotmail.com
Tuula Karsikko Varapuheenjohtaja
Diskoavustaja
040 723 1672
karsikko.tuula@gmail.com
Jukka Ripatti Savoset Monipalvelukeskus
Retket
050 389 9351
jukka.ripatti@vaalijala.com
Pauliina Hintsanen Kotisivu
Musisointi
040 744 2736
hintsanenpauliina@gmail.com
Marjukka Pokkinen Vertaisryhmien vastaava 040 596 4183
marjukka.pokkinen@gmail.com
Anneli Liukkonen Vammaisneuvosto
Osallisuuden lautakunta
050 367 1803
anneliliukkonen@gmail.com
Pekka Pokkinen Vertaisryhmät 0400 653 768
pepokkin@surffi.fi
Tarja Valjakka Rahastonhoitaja valjakka.tarja@gmail.com
Kai Lehto Asiantuntijajäsen 040 193 8775
kai.lehto1953@gmail.com
Kari Tiusanen Kangasniemen kerho
Tukipiirin sihteeri
Vanhus- ja vammaisneuvosto
050 433 4001
karitiusanen@gmail.com
Päivi Hämäläinen Asiantuntijajäsen 044 359 2272
paivihama@hotmail.com
Johanna Paananen Diskoavustaja 044 749 1207
johannaellie.paananen@gmail.com
Helena Saavalainen Pieksämäen yhteyshenkilö,
Tukipiirin varapuh.joht
Vammaisneuvosto P:mäki
040 824 4515
helena.a.saavalainen@gmail.com
Muita yhteyshenkilöitä:
Sakari Vilander sihteeri
(hallituksen ulkopuolinen)
040 846 2752
sakari.vilander@gmail.com
Satu Nikulainen Vanhus- ja vammaisneuvosto                     Hirvensalmi 040 417 4664
satu.nik@suomi24.fi

Viimeisimmät artikkelit

  1. Siirrämme Tukiyhdistyksen 50-vuotisjuhlintaa elokuulle koronatilanteen vuoksi Vastaa
  2. Sääntömääräinen Kevätkokous ti 27.4.2021 alk. n. 18.30 Vastaa
  3. 10.3. vertaisryhmä peruttu Vastaa
  4. Jäsenkirje 1/2021 Vastaa
  5. Mikkelin seudun Kehitysvammaisten Tuki ry Hallitus 2021 Vastaa
  6. Kerho ja joulujuhla peruttu Vastaa
  7. Tukiyhdistyksen 50-vuotisjuhlakalenteri vuodelle 2021 Vastaa
  8. Joulujuhla Pitäjänkirkossa Vastaa
  9. Soveltavan liikunnan mahdollisuudet Mikkelissä ja syyskokous Vastaa